"ხშირად ლიტერატურის სახით კარგად შეფუთული ნაგავი საღდება"
00:00 | 18.06.2012
დრო, ლიტერტურა და ადამიანი - მათი ურთიერთგანლაგება, დაცილება და დაახლოება ახდენს თუ არა გავლენას ცხოვრებაზე? რას ცვლისა და რას ტოვებს ძალაში? რა დომინირებს? რა თმობს პოზიციებს? ამ ტრიადის ურთიერთდამოკიდებულებებზე newpress.ge-ს შეკითხვებს პასუხობს მწერალი და მთარგმნელი ირმა ტაველიძე:
"წყალი მოდის, თავს უშველეთ!.."
00:00 | 08.05.2012
იმ შემთხვევაში, თუ ნამახვანჰესის მშენებლობის პროექტში ისევ არ იქნება ზუსტად გათვლილი და დაცული გარემოზე ზემოქმედებით გამოწვეული საფრთხეები, შეიძლება კატასტროფამდე მივიდეთ.
„ხელისუფლება ყველაფერს გააკეთებს საჩხერეში, ისევე, როგორც სხვაგან, არჩევნების მოსაგებად"
ღიად თუ ფარულად დაწყებული საარჩევნო სამზადისი, მუშათა დაშლილი აქციები და ორგანიზატორად დასახელებული იმერეთის გუბერნატორი, ქუთაისში მშენებარე პარლამენტის დახურული დეტალები და პარლამენტართა სახლების შეჩერებული მშენებელობა, მოსალოდნელი საკადრო ცვლილებები და ბევრი სხვა პასუხგაუცემელი შეკითხვები - როგორ და რისთვის ემზადება ადგილობრივი ხელისუფლება საპარლამენტო არჩევნებისთვის? რა არის ყველაზე მნიშვნელოვანი პროექტები? - არსებულ თემებზე იმერეთის გუბერნატორი ლაშა მაქაცარია საუბრობს:
„ქრისტიანობა არის არჩევანი“